Přeskočit navigaci


V prípade záujmu o pravidelné zasielanie informácií o zmenách na stránkach zadajte svoju mailovú adresu.

Archív aktualít - rok 2003

 • (29.12.2003)
  V roku 2003 sa v Jamparáde prestriedalo 280 skladieb a z nich Iva s Wizom práve zostavujú výročné kolo. To najlepšie z Jamparády si budete môcť vypočuť na Silvestra od 19tej do 21vej hodiny. Ak všetko pôjde tak ako má, stihneme vám predstaviť 50 najúspešnejších piesní roka 2003. Ako? Nechajte sa prekvapiť. Okrem iných budete počuť 3x Robbieho Williamsa, 2x Avril Lavigne, 2x Eminema, 2x Kate Ryan a 2x No Doubt. Pre zaujímavosť, 55 noviniek vypadlo ihneď po ich nasadení, ale ani jedna neskočila rovno na prvé miesto. Najdlhšie v Jamparáde bodovala jedna pieseň 20 týždňov (prezradíme, že je to česká skladba, ale ktorá presne povieme až na Silvestra), ďalej v roku 2003 najviackrát (5x) Jamparádu vyhrali Evanescence – Bring Me To Life a Outlandish – Aicha. Ak sa chcete dozvedieť ešte viac, počúvajte posledný deň v roku Jamparádu rádia Frontinus, alebo priebežne navštevujte naše stránky. Výročné kolo tu nájdete už čoskoro...
 • (28.12.2003)
  Vianoce za nami, Silvester pred nami. Aj počas sviatkov sme vysielali, aj počas sviatkov boli stránky denne aktualizované a čo je najlepšie - aj počas sviatkov ste naše stránky navštevovali. Len tak pre zaujímavosť - na Štedrý deň na ne zablúdilo 58 návštevníkov, ktorí si pozreli dohromady 202 stránok. Na prvý sviatok vianočný si rovnaký počet ľudí posurfoval na 230 stránkach a na Štefana bolo 45 ľudí zvedavých na 180 stránok. (Zdroj: Naj.sk) Vážim si Vašu priazeň a ďakujem za ňu.
 • Pre tých z vás, ktorí chcú byť informovaní u zmenách na našom webe, som pripravila jednoduchý formulár na našej úvodnej stránke. Po vyplnení svojej mailovej adresy budete dostávať informácie o každej aktualizácii.
 • (15.12.2003)
  Dnes Vám toho veľa nenapíšem, ale nejaké novinky pre Vás mám - môžete si pozrieť nové fotografie Dušana Achymského a Štefana Šprochu - v decembri ide už o jeho druhú obmenu imidžu a rozhodne stojí za Vašu pozornosť.:-)
 • (4.12.2003)
  Na stránkach onedlho pribudnú dve fotoreportáže - jedna bude z osláv našich nedávnych desiatych narodenín a tá druhá zo slávnostného udeľovania cien Grand Prix Radio. Zatiaľ čakám na podklady.
 • Keď sme už pri tých plánoch do budúcnosti, prezradím vám, kedy sa budú vysielať výročné kolá našich hitparád. Tak teda Jamparádu budete môcť sledovať na Silvestra a Hviezdnu 7 na Nový rok.
 • A aby sme sa venovali aj veciam súčasným - ďalším, ktorý sa vám na svojej stránke chce pochváliť novou fotografiou, je Štefan Šprocha.
 • (29.11.2003)
  Minulú nedeľu oslávilo rádio Frontinus svoje 10-te narodeniny. Dostali sme od Vás veľa pekných blahoželaní a vinšov. Niektoré z nich si môžete prečítať na stránke výsledkov .
 • Ako ste už možno zaregistrovali, naše rady rozšíril Peter Tomašovič. Peknú hudbu, ktorú počúvate každý deň medzi deviatou a štrnástou hodinou, Vám mixuje práve on.
 • Viki Holman, ako ho nepoznáte - viď jeho osobná stránka
 • Náš cELo dal možnosť všetkým, ktorí nie sú v dosahu našej frekvencie, aby nás mohli počúvať. Stačí, aby ste na stránke, kde bola doteraz len kamera, klikli na ikonku Winamp radia a môžete nás už nielen vidieť, ale aj počuť v priamom prenose.
 • (20.11.2003)
  Rada pre vysielanie a retransmisiu 19. novembra 2003 zverejnila výsledky výberového konania o rozhlasové a televízne frekvencie. Frontinusu bola pridelená frekvencia v Čadci, takže onedlho si nás tam budete môcť naladiť aj na 96,1 MHz, výkon vysielača bude 1 kW. Pracujeme na to, aby to bolo čo najskôr. Je to naozaj veľmi pekný darček k blížiacim sa desiatym narodeninám nášho rádia.
 • V relácii Hviezdy diskoték je už niekoľko týždňov nová služba pre všetkých, ktorých tunery podporujú príjem RDS textu - počas relácie môžete aktuálne na displejoch vidieť názov skladby, ktorú vám hrá Duško Achymský.
 • (12.11.2003)
  Minulý týždeň sme sa rozlúčili s naším technikom a protagonistom kontroverzných Kakaukov Robom Gajarským. Ďakujeme mu za prácu v rádiu a prajeme mu, aby bol na novom pracovisku rovnako úspešný, ako u nás.
 • V sobotu 8.11. si vo fitness centre Profit v Žiline zmerali sily amatérski cvičenci fitnesscentier na 10. ročníku tradičnej súťaže PROFIT - FRONTINUS.
 • (5.11.2003)
  V cene Gejzu Dusíka vyjadrujúcej percento používania slovenských hudobných diel vo vysielaní za rok 2002 obsadilo rádio Frontinus pomyselnú 6. priečku z 20 rádií. Podiel slovenského repertoáru tvorí 20,23% z odohranej hudobnej produkcie.
 • Na našej úvodnej stránke pribudla ikonka ICQ statusu. Ak máte chuť a vlastné ICQ#, môžete s nami komunikovať aj takýmto spôsobom. No a samozrejme si nás môžete pridať do ICQ kontakt listu.
 • V októbri boli znova prekonané rekordy návštevnosti našich stránok - celkový počet prístupov v tomto mesiaci sa vyšplhal na 15981, pričom najúspešnejším dňom v tomto zmysle bol 3.október, kedy sme zaznamenali 1062 prístupov. Asi nie je náhoda, že to bolo práve vtedy, ako vyšla na Rádiowebe priaznivá recenzia na naše stránky.
 • (29.10.2003)
  Možno ste sa už dozvedeli, že pracujeme na zlepšení dosahu nášho signálu - požiadali sme o pridelenie frekvencie v Čadci.
 • Chcete mať pri surfovaní našimi stránkami v adresnom riadku malú ikonku? Ľahká pomoc - pridajte si nás do Obľúbených položiek a ikonku budete mať aj tam. Ešte jedna pripomienka - funguje to v Opere a v Mozille a ak má dobrú náladu váš Internet Explorer, tak aj tam.:-)
 • Keď sme už pri tých prehliadačoch - viete, čím nás najčastejšie pozeráte? Vedie päťková verzia Internet Explorera pred šestkovou, ktorá je nasledovaná štvorkovou. Celkovo pripadá na prehliadače z dielne Microsoftu 97 % všetkých prístupov, o zvyšné 3 % sa delia podľa poradia Opera, Netscape a Mozilla. 99 % z vás má nainštalovanú nejakú verziu Windows - najčastejšie Win98 a najrozšírenejšie rozlíšenie obrazovky je 1024x768, za ním nasleduje 800x600. Najčastejšie si pozeráte stránky v stredu a najobľúbenejší čas na to je medzi 12:00 a 16:00. Chcete vedieť viac podrobností? Nájdete ich na stránke návštevnosti alebo priamo na adrese http://naj.sk/nv_details.php?id=6713.
 • (20.10.2003)
  Už o mesiac rádio Frontinus oslávi svoje okrúhle narodeniny. Pri tejto príležitosti pripravujeme pre vás mnoho rôznych súťaží. Ceny budú zaujímavé, ale viac vám nateraz neprezradím. Dozviete sa to čoskoro z nášho vysielania a samozrejme aj z týchto stránok. Preto pozorne počúvajte, čítajte a trpezlivo čakajte.
 • Viki Holman si trochu upravil svoj profil - samozrejme nebol na plastickej operácii, myslím profil na svojej osobnej stránke.:-)
 • Na našom webe došlo k ďalšiemu malému zdokonaleniu - podľa nepísaných, no zaužívaných zvykov slúži logo umiestnené na stránkach v ľavom hornom rohu ako odkaz na návrat na hlavnú - úvodnú stránku. A tak to bude odteraz aj u nás - už nikdy nezablúdite. Klikajte, bude vám otvorené...
 • (13.10.2003)
  Každý deň môže priniesť milé prekvapenia. Dnes nám také pripravila naša skalná poslucháčka Anička zo Snežnice, ktorá prišla osláviť svoje devätnáste narodeniny s nami. Ďakujeme jej veľmi pekne za priazeň a prajeme jej veľa šťastia, šťastia a tiež veľa príjemne strávených chvíľ pri počúvaní nášho rádia.
 • 11. októbra sa konal oficiálny 1.ročník stretávky rádiových technikov, opäť v Kalinkove pri Bratislave. Zúčastnili sa ho ľudia z ôsmich slovenských a jedného českého rádia. Či je to veľa alebo málo, to nech si už každý spočíta sám, ale každopádne nálada vládla výborná a debata sa niesla, ako inak, v technickom duchu... :) Večer sa, ako pre koho, zakončil návštevou priestorov FUN Radia a my (Wizo, Robo, Marcelo) sme na druhy deň navštívili trnavské Rádio NAJ.
 • Na stránke hier pribudlo opäť zopár nových. Pre lepšiu orientáciu sú tématicky usporiadané a môžete si vyberať zo štyroch kategórii.
 • (8.10.2003)
  Dnes sme mali v rádiu milú návštevu - prezentovať svoj nový album "Slová do tmy" prišla skupina No Name. Porozprávali nám o svojich najbližších koncertných plánoch - 26.10. ich privítajú až v Londýne.
 • 4. október bol významným dňom pre nášho programového riaditeľa Tona Tkáčika, ktorý v Radôstke uzavrel manželstvo so slečnou Katarínou Slivkovou. Novomanželom úprimne blahoželáme.
 • Na stránke venovanej hrám pribudlo zopár nových - môžete skúšať hádať číslo, na ktoré myslíme alebo podľa dátumu narodenia zistiť, ktorý deň v týždni to bol a dozvedieť sa nielen svoje znamenie, ale aj počet dní od narodenia.
 • (5.10.2003)
  Na serveri Rádioweb, ktorý sa venuje dianiu na slovenskej rádiovej scéne, bol 3.10.2003 publikovaný článok o našich stránkach, ktorý napísal šéfredaktor Juraj Koiš. Vyjadruje sa pochvalne na našu adresu, nechýbajú však ani kritické postrehy. Článok si môžete prečítať na
  http://www.radioweb.sk/text/text.phtml?id=517&from=main .
 • V uplynulých dňoch na stránky pribudol náš spravodajca Ľubomír Poláček a nová fotka Vikiho Holmana .
 • Rádio Frontinus sa spolu s ďalšími 10 rádiami podieľa na ankete Grand Prix Rádio 2003. Hlasovať za slovenského speváka, speváčku a skupinu môžete priamo z našej úvodnej stránky - po kliknutí na ikonku umiestnenú vľavo od nášho loga sa dostanete priamo na hlasovací formulár.
 • (29.09.2003)
  Stránky rádia Frontinus sa opäť rozrástli - navštívte najnovšiua zahrajte sa. Poskladajte si naše logo alebo skúste pohľadať dvojice v našom frontinusovskom pexese. Vytvorte si vlastné rekordy a pokúste sa ich prekonať. Príjemnú zábavu.:-)
 • Viki Holman má pre vás jeden odkaz:
  "Zdravím po trojtýždňovej prestávke nielen všetkých Vás, ktorí surfujete po našej webovej stránke, ale aj Vás všetkých priaznivcov, skalných aj občasných poslucháčov rádia FRONTINUS. Pokiaľ ste v posledných dňoch navštívili naše stránky, zrejme Vám neušla smutná správa o tom, že nás po krátkej chorobe opustila moja mama a ja som veľmi milo prekvapený Vašimi sms-kami a mejlíkmi, ktoré ste mi adresovali 29. septembra počas vysielania ranného bloku. Veľmi si to vážim. Ďakujem Vám všetkým za kondolencie a nielen za slová útechy, ale aj za porozumenie a podporu v týchto pre každého človeka určite najsmutnejších a najťažších chvíľach života.
  Ešte raz ĎAKUJEM"
 • (25.09.2003)
  Asi ste zaregistrovali, že sa z vysielania v posledných dňoch vytratil hlas Vikiho Holmana. Viki nám oznámil smutnú správu, že mu po krátkej chorobe zomrela mama. Od pondelka však začne znova vysielať a už teraz sa na vás teší. Súčasne ďakuje za pochopenie, ak sa v prvých dňoch jeho moderátorský výkon bude trochu líšiť od toho bezchybného a profesionálneho, na aký sme u Vikiho všetci zvyknutí.
 • (23.09.2003)
  Kamera na našich stránkach sa teší Vášmu veľkému záujmu - od jej nainštalovania je každodenne najsledovanejšou stránkou - zistené zo štatistík návštevnosti. Aj táto novinka určite pomohla vytvoriť 19.9.2003 nový rekord v počte denných prístupov na stránky. Ako ste si všimli, umiestnenie kamerky sa pravidelne mení v snahe zachytiť ten najdokonalejší uhol pohľadu.
 • Niektorí ste si možno všimli malého vylepšenia našej úvodnej stránky - pod dátumom poslednej aktualizácie pribudla informácia o tom, ktoré stránky boli aktualizované naposledy.
 • (16.09.2003)
  Šikovnosť a usilovnosť nášho čEla priniesla svoje ovocie, na ktoré sa môžete pozerať z každej stránky, keď si v ľavom menu úplne dole kliknete na posledný odkaz webkamera - live. Marcel sprevádzkoval kamerku, ktorá vám umožní nahliadnuť do zákulisia nášho štúdia a vidieť svojich obľúbených moderátorov pri práci. Po kliknutí na odkaz umiestnený na danej stránke sa vám v ľavom hornom rohu otvorí malé okienko, v ktorom uvidíte najčerstvejší pohľad do štúdia a tento záber sa bude pravidelne v 30-sekundových intervaloch obnovovať. Dúfam, že náš server vydrží váš nápor.:-)
 • V uplynulom týždni bola na stránke Majáka lásky pridaná najnovšia fotografia jej moderátorov a Steevee si aktualizoval svoj profil.
 • (09.09.2003)
  Hlas našej novej ženskej posily Zuzany Fondrkovej už poznáte, ak chcete poznať aj jej aktuálnu (dnešnú) podobu a jej profil, nič ľahšie - kliknite na jej meno. Podobným spôsobom si môžete pozrieť aj najčerstvejšiu podobizeň Lukáša Holzera.
 • Možno ste si všimli novú ikonku a text na našej úvodnej stránke. Znamená to, že stránky, po ktorých práve surfujete, zodpovedajú platným normám organizácie W3C. Ako som osobne preskúmala, ide o prvé a zatiaľ jediné stránky rádia na Slovensku, ktoré sa niečím takým môžu pochváliť. Ale nebojte sa, nezaspím na vavrínoch a už teraz sa môžete tešiť na ďalšie zdokonaľovanie Vašich obľúbených stránok.:-)
 • (02.09.2003)
  Vítame všetkých, ktorí sa po prázdninách vrátili k internetu a nezabudli pritom na naše stránky. Ak chcete vedieť, čo sa u nás za tie dva mesiace udialo, pozrite si archív aktualít - jeho novinkou je doplnenie dátumov pri jednotlivých udalostiach. Aj v našom fotoarchíve pribudlo zopár nových fotografií.
 • Náš športový moderátor Michal Kolárik strávil tri augustové týždne v nemeckom Augsburgu a Ludwigshafene. Zúčastnil sa tam 11. seminára pre nemecky hovoriach žurnalistov zo strednej a východnej Európy. Podrobnejšie informácie prináša naša nová fotoreportáž.
 • (25.08.2003)
  Hoci sa zdá, že prázdniny sa pomaly končia, naše dovolenkové aktivity nepoľavujú. Ešte stále je na dovolenke Ivka Šišková, na svoju druhú tohtoročnú dovolenku sa vybral náš pán riaditeľ a oddychovať sa chystá Duško Achymský. Jeho plány:
  "3 /slovom TRI/ hodiny po skončení Hviezd /28.8./ má odchod náš bus do Španielska, takže mi budú tanečné vecičky hrkať v hlave celú cestu /pozostatok z dvojhodinového používania slúchatiek v štúdiu/ :) Idem si trošku predĺžiť leto do Lloret de Mar, aj keď vzhľadom na tie tropické horúčavy, čo boli na Slovensku, si teraz pripadám ako mantinel /ale mohol som to ja v marci vedieť, keď som objednával zájazd???/... A čo tam? Poopekať sa trošku, požblnkať z mori a pasívne sledovať zaujímavé "veci" na pláži - tá pasivita vyplýva z toho, ze vedľa mňa sa bude opekať a žblnkať moja drahá polovička :))) "
 • Známy hlas z rádia Frontinus môžete počúvať aj v zahraničí - naša bývalá kolegyňa Janka Golisová vysiela v pražskom rádiu Expres. Blahoželáme Janke k jej medzinárodnému úspechu a sme na ňu patrične hrdí.:-)
 • (13.08.2003)
  Naši najvyšší sa na dovolenkách striedajú - pán riaditeľ sa vrátil z Korfu obohatený o nový zážitok zo zemetrasenia a na dovolenku sa vybrala riaditeľka obchodného úseku
 • Na našich stránkach sa zmenili fotky Štefana Šprochu, a Jozefa Chrenka . Svoj upravený prodil vám ponúka Andrej Matejovič a najkomplexnejšiu zmenu - nový profil aj novú fotku ponúka Ľubka Černeková
 • (06.08.2003)
  Naši technici Marcel Imrich a Martin Hloška sa od 30. júla do 6. augusta zúčastnili na budapeštianskom festivale Sziget 2003. Ich dojmy a nafotený materiál môžete zhliadnuť v novej fotoreportáži v našom fotoarchíve . A už pripravujú aj ďalšiu fotoreportáž, tentokrát z trenčianskej Pohody. Sledujte preto naše stránky pozorne aj naďalej!:-)
 • Dovolenky pokračujú - v týchto dňoch sa rekreuje náš pán riaditeľ. So svojou rodinou spoznáva ostrov Korfu.
 • Dovolenky majú na svedomí aj výpadky niektorých pravidelných relácií. Po dlhšom čase ste si zas mohli v sobotu vypočuť Maják lásky v tradičnej zostave. Ak ste nemali možnosť Maják sledovať, o novinkách vo vysielaní sa dočítate aj priamo na stránke .
 • Tento týždeň by sa mal vrátiť do vysielania aj Rebrík .
 • Prichádzajú k nám prvé názory na nové hlasy v našom éteri. Pridajte sa aj Vy, aby sme mohli vysielanie neustále zlepšovať. Svoj názor môžete vyjadriť na stránke ankety a názory iných si prečítať na stránke výsledkov . Vopred Vám ďakujeme.
 • (30.07.2003)
  Naši technici Marcel Imrich a Martin Hloška sa v najbližších dňoch zúčastnia na jednom z najväčších hudobných festivalov v strednej Európe, ktorý sa bude počas nasledujúcich siedmich dní konať v Budapešti na ostrove Obuda (bývalé lodenice). Tento festival každoročne navštívi viac ako 300 tisíc účastníkov. Poslucháči rádia Frontinus sa môžu tešiť na živý vstup v sobotňejšom vysielaní, návštevníci stránok zas na novú fotoreportáž.
 • Určite ste pri počúvaní nášho rádia zaregistrovali nové mená a hlasy. Ako sa Vám páčia? Aj toto nám môžete napísať priamo zo stránky ankety.
 • (23.07.2003)
  Robo Gajarský má nový bicykel.
 • V poslednej dobe ste sa mohli na stránkach niekedy stretnúť s problémami pri vyhľadávaní zadaných výrazov. Už je to vyriešené a opravené, výsledky vyhľadávania sú poslovenčené a stránky budú pravidelne týždenne indexované, takže nájdete všetko, čo sa udialo v priebehu uplynulého týždňa aj skôr. Takže možete začať napríklad tu a ak sa budete s vyhľadávaním chcieť pobaviť viac, tak aj tu.
 • (16.07.2003)
  Na dovolenkách sa striedame, teraz aktuálne Iva Pápežová:
  "V polovici júla to bude Taliansko, juh, oblasť Gargano...Bude to bežná dovolenka, rodičov neberiem, bude to teda čisto dámska jazda :-)"
 • Ináč asi nič nové, ja som sa len teraz vrátila z dovolenky a zatiaľ som neobjavila žiadnu pikošku, ale ak niečo vypátram, podelím sa aj s vami.:-) Preto čítajte aj nabudúce.;-)
 • (01.07.2003)
  Na našich stránkach pribudli Katka Kutmanová, Tibor Lazar, fotka Michala Kolárika a nová fotka Tomáša Trnku. Už sme kompletní.
 • Zúčastnili sme sa leteckého dňa v Hričove - môžete si pozrieť prvú časť našej fotoreportáže, autorom textu aj fotiek je Viki Holman.
 • Už 2. júla odchádza dovolenkovať Robo Gajarský. O svojich letných plánoch nám povedal:
  "Moja dovolenka sa odštartuje dňom 2.7.2003, ked síce nepôjdem oddychovať, ale pôjdem do tábora robiť deckám animátora... Nikdy som to nerobil, tak mám z toho trošku strach... ale dúfam, že to zvládnem.
  Ešte mám naplánovaný jeden výjazd, konkrétne presne do Talianska, čo by malo byť nejako v strede augusta... Pôjdem zájazdom, ktorý organizuje fdb solinky, takže to bude taký výlet plný priateľov, zážitkov a hádam i nejakých nových zdrojov inšpirácií..."
 • A ako bude dovolenkovať Lukáš Holzer?
  "Nabližšie prázdninové leňošenie príde už tento vikend(28. a 29.6.). Rekreovať sa budem v Belej, je to v prírode a na úplnej samote. Čo je výhoda pre moderátora a človeka pracujúceho každý deň v rádiu. Pretože v mojej práci je ticho naozaj veľmi vzácne.
  Na prelome júla a augusta vyrážam na Zelenú vodu do Nového Mesta nad Váhom. Pre nás mladých je to úplný pôžitok, veď to poznáte: slnko, voda a všetko čo k tomu patrí... Taktiež cez tieto prázdniny nevynechám návštevu Českej republiky, konkrétnejšie to bude Vysočina na Morave. Je tam úžasne, čo viac dodať. Chystajú sa aj hudobné festivaly a na tých pochopiteľne nemôžem chýbať. No a tie letné večery, na tie sa nezabúda..."
 • Koncom týždňa sa na dovolenku vyberiem aj ja. Cieľom mojej cesty je taliansky ostrov Vulcano, ktorý je súčasťou Liparských ostrovov a nachádza sa na severne od Sicílie. Z tohto dôvodu nebudú stránky v dobe od 5.7. do 14.7. aktualizované, ale nebojte sa, po návrate ich rýchlo uvediem do náležitej podoby.:-)
 • Kto už bol na dovolenke? Čítajte v našom archíve aktualit. A aké sú dovolenkové plány ostatných? O tom až po mojom návrate.
 • (25.06.2003)
  Na našich stránkach pribudla Lenka Rábiková, ktorá pracuje na obchodnom oddelení.
 • Tento týždeň sa na svoju dovolenku chystá Tomáš Trnka. Oddychovať bude pri vode v Nitrianskom Rudne.
 • Andrej Matejovič je čerstvým inžinierom. Po úspešnom ukončení štúdia na Fakulte špeciálneho inžinierstva Žilinskej univerzity bol 20. júna slávnostne promovaný. A jeho dovolenkové plány?
  Hovorí Andrej:
  "Ako a kde sa chystám stráviť tohtoročné leto?
  Tohtoročné letné lúče by som chcel otestovať v Grécku začiatkom augusta spoločne s rodinou. Ide o prvé leto, ktoré po dlhom čase strávim v kruhu blízkych. Brigády boli mojou každoročnou letnou záležitosťou, ale tohto roku budem prevažne oddychovať. Či bude toto leto pre mňa niečim výnimočné? Ani nie. Azda prvé inžinierske. Určite si nenechám ujsť letné koncerty na Zelenej vode a isto sa pôjdem ovlažiť nejeden krát na letnú plaváreň. No a čo sa týka letných večerov, už teraz si viem predstaviť ako budem týždeň čo týždeň navštevovať letné kino. Záverom azda ešte treba pripomenúť letné lásky, ktorým sa isto nevyhnem ani v tomto roku:-))) Všetkým poslucháčom želám senzačné leto plné radosti!!!"
 • (16.06.2003)
  Najdôležitejším dňom v tomto týždni je určite aspoň pre Mirku Gališovú sobota. 21. jún bude nielen prvým letným dňom, ale zároveň aj dňom jej sobáša, ktorý uzavrie o 16:00 hod. v Kolároviciach. Jej vyvolený sa volá Bohumil Bílek, ktorý tiež určitý čas pôsobil v našom rádiu. Nastávajúcim manželom srdečne blahoželáme. Na svadobnú cestu sa novomanželia vyberú v polovici júla. Navštívia Chorvátsko a cestou si urobia výlet aj do Benátok.
 • Už tento víkend sa na dovolenku do Chorvátska odoberie aj riaditeľka obchodného oddelenia Ivetka Šišková. Dovolenkovať bude s dcérou a podľa jej slov neplánuje žiadne aktivity okrem oddychu, jedenia a kúpania.
 • V tomto týždni nás kvôli dovolenke opustí aj riaditeľ produkcie Štefan Šprocha. Kúpať sa bude pri mori v talianskom Rimini. Ste2ve2 nám o tom povedal:
  "Ešte skôr, ako sa prejaví leto plnou silou, rozhodol som sa vyraziť na dovolenku do Talianska. Charakterizoval by som ju oddychový výlet a čiastočne aj únik pred každodenným naháňaním sa za povinnosťami. Veľmi sa teším a odporúčam každému, kto je počas celého roka poriadne vyťažený, aby si rozhodne našiel čas pre oddych a regeneráciu síl. No a keď sa vrátim, som rozhodnutý "prázdninovať" ďalej s našimi poslucháčmi :o"
 • Všetkým dovolenkujúcim prajeme pekné počasie, teplé more a pevné nervy. Nabudúce budeme v dovolenkovom prehľade pokračovať.
 • (10.06.2003)
  Minulý týždeň sa v uskutočnilo stretnutie zástupcov rádií v Prahe, na ktorom samozrejme nesmelo chýbať ani rádio Frontinus. Ak vás zaujímajú podrobnosti, môžete si pozrieť najnovšiu fotoreportáž nášho fotoarchívu.
 • Novinkou na našich stránkach je interaktívna mapa. Nájdete ju na stránke kontakt a prostredníctvom nej si ľahko nájdete nás - teda polohu nášho rádia.
 • (03.06.2003)
  374. kolo slovenskej hitparády Rebrík bolo posledným, ktoré spolumoderoval Tono Tkáčik. Od budúceho - 375. kola - budú túto vašu obľúbenú reláciu uvádzať Zuzana Legíňová a Vladko Brezáni.
 • A máme tu ďalšiu rozlúčku - po dlhoročnom pôsobení v rádiu Frontinus odišla naša moderátorka Janka Golisová, ktorá bude svoje šťastie pokúšať v (ne)ďalekej cudzine. Bude nám veľmi chýbať, ale nezištne jej prajeme veľa úspechov v novej práci a samozrejme ďakujeme za prácu, ktorú v rádiu vykonala.
 • Janka odišla, ale už onedlho k nám nastúpia dve moderátorské posily - zodpovední pracovníci rádia si vyhliadli dve slečny z tých, ktoré sa zúčastnili na konkurze 6.5.2003. Počúvajte rádio, aby ste mohli zhodnotiť, či bol ich výber dobrý.
 • Rádio Frontinus hľadá redaktora alebo redaktorku a moderátorky. Tešíme sa na Vás v utorok 6. mája o 15:00 hod. v priestoroch rádia Frontinus na ulici Dolné Rudiny 3 v Žiline. Je to budova bývalej Drevoindustrie v blízkosti železničnej stanice Záriečie. Ak neviete, ako sa sem dostanete, tak si pozrite mapku alebo vystúpte z prostriedkov MHD na zastávke Hálkova (ľudovo zvaná aj Rondel) a prejdite podchodom na druhú stranu. Držíme Vám palce pri hľadaní aj na konkurze.
 • (27.05.2003)
  Jarné upratovanie sa prejavilo aj na našich stránkach. Ak ste na prvý pohľad nezbadali svoje obľúbené hitparády alebo relácie, nebojte sa, sú tu aj naďalej, ale trochu som ich poupratovala, pretože neustále rastúci počet stránok urobil menu vľavo trošku neprehľadným. A tak sa Hviezdy diskoték, Jamparáda a Rebrík dostali spoločne pod jednu strechu s názvom Hitparády . Podobne sa presťahovali aj relácie Debata na telefón, Maják lásky, Varenie a životný štýl, Koncert na želanie, Naši - Vaši jubilanti, Rádiotrh práce a Rádioburza, ktoré obývajú hneď vedľajšiu izbu s názvom Relácie.:-) Adresy uvedených stránok sa nezmenili, takže pokiaľ k nim pristupujete z Vašich Obľúbených položiek, Favorites či Bookmarks, asi ste ani žiadne zmeny nepobadali.
 • Ani ostatné položky menu neušli môjmu upratovaciemu ošiaľu, trošku som ich poprehadzovala, aby orientácia medzi nimi mala logické nadväznosti. Nič sa však nestratilo a určite si na novú štruktúru čoskoro zvyknete.
 • (24.04.2003)
  Od dnešného dňa je odosielanie formulárov z našich stránok, teda Vašich hlasovacích lístkov do hitparád, vyplnenej ankety, názorov na Debatu, Vašich receptov, žiadostí o zahratie pesničky v nedeľňajšom koncerte na želanie alebo pridaných inzerátov do Rádioburzy a Rádiotrhu práce zabezpečované prostredníctvom služby Mailform.cz. Pre Vás to znamená väčšiu mieru súkromia, pretože doteraz sa formuláre odosielali prostredníctvom Vášho poštového klienta, teda s uvedením vašej e-mailovej adresy. Odo dneška môžete pri zasielaní údajov z našich stránok zostať v anonymite, ale samozrejme môžete vyplniť meno, priezvisko či svoju e-mailovú adresu, hlavne ak chcete byť výhercom v niektorej z hitparád alebo chcete dostať na svoje otázky a pripomienky odpoveď.
 • (17.04.2003)
  Dňa 8.4.2003 bolo odvysielané 370. kolo slovenskej hitparády Rebrík. Tí, ktorí ho počúvali, určite zistili, že sa od predchádzajúcich trochu líši. Je to spôsobené zmenou moderátora tejto relácie, Štefana Šprochu vystriedal Tóno Tkáčik. Pomenili sa aj pravidlá pre hlasovanie, mailová adresa a počet pesničiek v Rebríku. Samozrejme, že tieto zmeny sa dotkli aj našej stránky, na ktorej si môžete prečítať všetky potrebné informácie a - ako tomu bolo aj v minulosti - použiť hlasovací formulár na odoslanie Vašich hlasov.
 • Stránky Varenia a životného štýlu sa od minulého týždňa opäť rozrástli, pribudla nová venovaná ženám a ich sobotňajšej relácii "Zadané pre ženy". Zatiaľ sa na nej môžete pobaviť s vreckovým astrológom, ale v budúcnosti bude plná dobrých rád a nápadov. Samozrejme radi uvítame aj Vaše príspevky, ktoré môžete poslať do rádia klasickou poštou, elektronickou poštou a úplne najjednoduchšie prostredníctvom formulára na stránke.
 • Ak sa vám bude zdať začiatkom budúceho týždňa, že stránkam chýba ich charakteristická pohotová aktualizácia, bude to preto, že ich webmasterka bude od 14.4. do 16.4. na školení v hlavnom meste, kde bude do seba nasávať množstvo vedomostí určených na to, aby ste boli so stránkami i naďalej spokojní.:-)
 • (10.04.2003)
  Napriek tomu, že oficiálne správy hovoria o ústupe chrípky v našom regióne, u nás to zatiaľ tak nevyzerá. Chorí sa už síce vyliečili, máme však nové obete. Nemusíte sa znepokojovať, SARS vraj nehrozí.:-)
 • Naše webové stránky sa opäť rozrástli - pribudli nové, venované reláciám "Varím, varíš, varíme" a "Miniokienko životného štýlu". Formu som ich vdýchla ja, obsah môžete ovplyvňovať aj vy svojimi príspevkami, na ktoré sa už okrem mňa tešia aj moderátori uvedených relácií Ingrid a Viki.
 • Ešte raz naše webové stránky - podľa najúspešnejšieho vyhľadávača Google sú naše stránky z hľadiska dôležitosti ohodnotené stupňom 6 z desaťbodovej stupnice. Je to výsledok porovnateľný s oveľa väčšími servermi, napr. Markíza, Zoznam alebo Nový čas.
 • A webové stránky do tretice - uplynulý mesiac - marec 2003 - bol zatiaľ najúspešnejším v histórii ich návštevnosti. Podrobné štatistické údaje nájdete tu.
 • (01.04.2003)
  27. marca sa uskutočnil výber interprétov do semifinále súťaže Coca-Cola Popstar, ktorú minulý rok vyhrala, dnes už úspešná a niekoľkokrát ocenená, speváčka Misha.
 • Maják lásky a nás všetkých opustila Darinka Jarošová, ktorá sa rozhodla pre nové pôsobisko. Prajeme jej veľa úspechov.
 • Záujemkyne o uvoľnené miesto majú naďalej šancu - píšte, mailujte alebo volajte nášmu programovému riaditeľovi.
 • Slovenskú hitparádu Rebrík po 369. kole opustil Ste2ve2 v súvislosti s jeho pracovnou zaneprázdnenosťou. Rádiu však zostáva verný aj naďalej.
 • (26.04.2003)
  Obchodné oddelenie opustila Janka Sušienková, ktorá tu pracovala tri roky. Ďakujeme jej za vykonanú prácu a prajeme veľa úspechov na novom pôsobisku.
 • Napriek niekoľkým obetiam chrípky aj v našich radoch sa držíme. Z chorých sú momentálne rekonvalescenti, ktorí sa už nemôžu dočkať, kedy sa opäť vrátia za mikrofón.
 • Ako spomenul Viki v sobotňajšej relácii o varení, "Varím, varíš, varíme" by sa čoskoro mala dočkať svojej virtuálnej podoby. Už teraz sa tešíme na všetky Vaše recepty, ktoré budeme na stránke uverejňovať.
 • Ak ste si to náhodou nevšimli sami, tak ste sa to práve dočítali tu - na stránke vitajte pribudol vyhľadávač, pomocou ktorého sa môžete rýchlejšie orientovať na našom webe. A my zas budeme mať prehľad, čo u nás hľadáte najčastejšie. Ešte viac vyhľadávačov nájdete na špeciálnej vyhľadávacej stránke. Teraz vám už nikto a nič z našich stránok neunikne.:-)
 • Tento týždeň úspešne odštartoval Maják lásky. Relácia pokračujúca v tradíciách Zoznamky a Nočnej zoznamovacej kancelárie má niekoľko noviniek, o ktorých sa priaznivci SMS-kového zoznamovania môžu dozvedieť na ich obľúbenej stránke, ktorá tiež trochu zmenila svoj imidž. Ako uvidíte, z pôvodnej jednej stránky sa rozrástla na štvornásobok.
 • Relácia, ktorá sa pôvodne volala "Zoznamka" a ktorá bola z dôvodov bližšie opísaných v článku internetového magazínu http://webservis.sk/magazin/view.php?cisloclanku=2002110501 premenovaná na "nočnú zoznamovaciu kanceláriu", má od 1.3.2003 nový názov a nové pravidlá. Podrobnejšie sa o nich dočítate na príslušnej stránke.
 • Aj fanúšikovia štvrtkových večerov pod réžiou Dušana Achymského sa môžu tešiť - ak náhodou nestihnete premiéru Hviezd diskoték a Hviezdnej sedmičky, môžete si vypočuť ich reprízu, ktorá je vždy v sobotu od 19.00 do 21.00.
 • Rada pre vysielanie a retransmisiu predĺžila platnosť vysielacej licencie nášmu rádiu Frontinus o ďalších osem rokov. Rádio Frontinus vysiela od roku 1993 a jeho frekvencia pokrýva Žilinu a priľahlé obce. Majiteľ práv na šírenie programu firma Frontinus s.r.o. tak bude môcť prevádzkovať vysielanie až do roku 2012. Spoločnosť Frontinus splnila všetky náležitosti a doručila rade žiadosť o predĺženie vysielacej licencie v stanovenom termíne a tak predstavitelia rady jej žiadosť schválili.
 • Ešte jeden malý mediálny úspech:-) - článok o dôvodoch zrušenia názvu "Zoznamka" týkajúci sa nášho rádia sa aj po vyše troch mesiacoch drží na popredných priečkach rebríčka TOP 15 najčítanejších článkov internetového magazínu. Jeho pozíciu môžete vylepšiť prečítaním na adrese
  http://webservis.sk/magazin/view.php?cisloclanku=2002110501 .
 • Steve má nový účes - strih aj melír. Jeho súčasnú podobu si môžete pozrieť na jeho stránke
 • Janka G. a Marcel I. vylepšili reláciu Cinema Time o filmoch a fimových novinkách
 • Od 3. februára 2003 relácia Time Out o cestovaní v novom šate s veľkou dávkou informácií pre cestovateľov
 • Andy M.sa vrátil z veľkého výletu za veľkou kalužou
 • Do našej fotogalérie na stránkach pribudla nová reportáž. Pribudla tiež osobná stránka Pala Magáta a fotografia na osobnej stránke Andreja Čapeka

Archív aktualít

↑  Nahor

Pridať do obľúbených položiek | Pridať do ICQ kontakt listu
©2005 Frontinus, spol. s r.o. | Posledná aktualizácia: 20.5.2015 21:27:05 | Webmaster:  Blanka Ulaherová
Design ART-PGN, kód Plaváček webdesign |