Přeskočit navigaci


V prípade záujmu o pravidelné zasielanie informácií o zmenách na stránkach zadajte svoju mailovú adresu.

Cinema Time

Ak máte radi filmy a zaujíma Vás všetko čo sa ich týka, ste tu správne. Relácia Cinema Time na frekvenciách Rádia Frontinus Vám prináša recenzie kino filmov, dvd, súťaže a mnoho ďaľšieho.

Počúvajte nás každý pondelok, stredu a piatok o 17.30. Ak to nestihnete, tak môžete skúsiť reprízu v utorok, štvrtok a piatok počas ranného bloku.

Na tejto našej stránke sa okrem iného môžete zapojiť do ankety a prečítať si čo nové. Svetom filmov Vás sprevádza Marta Hanuliaková.

anketa | môže sa vám zísť | premiéry | novinky

Anketa

20.05.2011 - Vyhodnotenie súťaže

Posledné dva týždne ste mali možnosť súťažiť s našou reláciou o ceny s motívom Macka Pú. Tu sú správne odpovede a už aj meno výhercu.
1.) 12. máj
2.) Pred 35.rokmi
3.) I-áčik

Výherca: Mária Kyseľová, Žilina


Po stlačení tlačidla "Odoslať" počkajte, prosím, kým sa vám zobrazí potvrdenie o odoslaní (cca 3 sekundy).

Môže sa Vám zísť:

http://www.kamdomesta.sk/martin
http://www.cine-max.sk/mesto/zilina
http://zilina.citycinemas.sk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=51

Premiéry v kinách:(priebežne aktualizované)

16.6.2011

Kšeft za všetky prachy - Krimi / Dráma
Nickyho rodina - Dokument
V perine - Muzikál / Rodinný

23.6.2011

Fair Game - Dráma / Triler
Pán Popper a jeho tučniaci – Komédia
Princ a Pruďas - Dobrodružný / Komédia

Obsahy:

Kšeft za všetky prachy - Mitchell je šikovný chlapík, ktorý si vie poradiť v každej situácii. Keď ho pustia z väzenia, zaprisahá sa, že s podsvetím už nikdy nebude mať nič spoločné. Jeho plán znie: nájsť si normálnu prácu a viesť normálny život. Začne sa živiť ako osobný strážca atraktívnej herečky Charlotty. Jej krása a zraniteľnosť ho priťahujú a Charlotta sa v jeho blízkosti konečne cíti bezpečne. Mitchellova minulosť sa však začne vynárať, preto sa dvojica rozhodne pred jeho hriechmi a Charlottinými papparazzami utiecť do Los Angeles. Gant, jeden z bossov londýnskeho podsvetia, má však o nich dvoch inú predstavu.

Nickyho rodina - Nový film Mateja Mináča hovorí o doteraz neznámych osudoch Wintonových detí a je pokračovaním jeho filmov Všetci moji blízki a Nicholas Winton – Sila ľudskosti o takmer zabudnutom príbehu záchrany 669 českých a slovenských detí tesne pred začiatkom 2. svetovej vojny. Tvorcovia filmu sa rozhodli, že nedovolia, aby sa novoobjavené príbehy zachránených detí spolu s novými faktami o samotnej záchrannej akcii a o pozitívnych aktivitách študentov stratili. Mináčov film chce ukázať, že do Nickyho rodiny nepatria len tisícky ľudí, ktorí za svoj život vďačia tomuto príbehu, ale aj všetci tí, ktorí chcú so svetom niečo pozitívne urobiť.

V perine - Magický svet dobrých aj zlých snov ožije v muzikálovej rozprávke F. A. Brabca. Na malebnom námestí oproti sebe stoja dva domy. V jednom je deduškova čistiareň peria, v druhom býva pani Hilda, vykladačka snov. Vládne medzi nimi nepriateľstvo na život a na smrť. Deduško z čistiarne totiž objavil skrytý svet snov v perinách a nočné mory dokáže odfiltrovať – končia zamknuté v pivnici pod čistiarňou. Vykladačka snov preto príde o prácu. Jedného dňa deduško záhadne zmizne a rodinu z čistiarne čaká dobrodružstvo, o ktorom sa im ani nesnívalo. Boj s pani Hildou a snami vyvrcholí v magickom vankúšovom svete priamo v perinách...

Fair Game - Valerie pracuje ako dôstojníčka CIA v oddelení proti šíreniu jadrových zbraní. V priebehu vyšetrovania irackej zbrojnej stratégie zisťuje, že Irak nemá program na výrobu jadrových zbraní. Jej manžel Joe je medzitým vyslaný do Afriky, aby overil pravdivosť dohadov o predaji obohateného uránu do Iraku. Žiadne podozrivé obchodovanie neodhalí a výsledky svojho pátrania zverejní v New York Times. To rozpúta vlnu diskusií. Čoskoro nato je odhalená Valeriina utajovaná identita. Valerie – manželka, matka a bezúhonná dôstojníčka slúžiaca vláde osemnásť rokov, sa teraz snaží zachrániť svoju reputáciu, kariéru aj manželstvo.

Pán Popper a jeho tučniaci - Život večne zaneprázdneného biznismana Toma Poppera naberie obrátky po tom, čo zdedí šesť tučniakov. Tí ho donútia zmeniť svoj newyorský apartmán na zasneženú ľadovú ríšu a prevrátia celý jeho život naruby. Z podnikania pána Poppera sa vďaka tučniakom stáva peklo. Skôr ako sa nazdá, ocitá sa v kruhu rozrastajúcej sa rodiny nelietavých vtákov. Avšak všetko zlé je na niečo dobré a Popper tučniakov začne trénovať do svojej putovnej šou. Kdekoľvek prídu, prinášajú so sebou zmätok a chaos. Film je nakrútený na motívy rovnomennej obľúbenej knihy pre deti z roku 1938

Princ a Pruďas - Thadeous, arogantný a lenivý princ, strávil celý život v tieni svojho staršieho brata Fabiousa. Ten sa v naleštenom brnení púšťa na hrdinské výpravy, na ktorých poráža drakov, a víťazí nad zlom, čím si získava srdcia ľudu. Avšak jeho snúbenicu Belladonnu unesie zlý čarodejník Leezar, a preto sa obaja bratia vydávajú na odvážnu misiu. Pridáva sa k nim aj nebezpečná bojovníčka Isabel. Spoločne musia poraziť hrôzostrašné príšery a prekonať mnoho prekážok, aby Belladonnu zachránili. Komédiu zo stredoveku nakrútil režisér David Gordon Green.

Čítanie na dlhú chvíľu - novinky:

15.6.2011

Režisér Darren Aronofsky by chcel hlavnú úlohu vo filmovom spracovaní biblického príbehu o Noemovej arche zveriť Angličanovi Christianovi Baleovi.
Tridsaťsedemročný herec je držiteľom Oscara za stvárnenie bývalého boxera v snímke Fighter. Najbližšie ho fanúšikovia a fanúšičky uvidia v historickej dráme 13 Flowers of Nanjing a následne v ďalšom filmovom spracovaní Batmana s názvom The Dark Knight Rises. V roku 2013 bude mať premiéru dráma posledný fotograf, ktorú začnú nakrúcať, keď bude Bale hotový s najnovšou batmanovkou.

Herec a režisér Warren Beatty potvrdil prípravu pokračovania kriminálky Dick Tracy z roku 1990. Detaily však suverénne odmietol, tak si spomenme aspon že Neo-noirový Dick Tracy v titulnej úlohe a zároveň aj v réžii Warrena Beattyho bol nominovaný na 7 Oscarov, pričom troch aj získal (za najlepšiu výpravu, masky a pieseň Sooner or Later).

Al Pacino sa upísal titulnej úlohe v chystanej adaptácii románu The Humbling od Philipa Rotha. Strihne si spisovateľa Simona Axlera, ktorý sa ocitol v neúspešnom životnom období. Nádej na chuť do života znova svitne, keď sa presťahuje na vidiek a nadviaže vzťah s mladšou ženou. Zaujímavosťou je, že kormidelníkom tejto snímky bude režisér Barry Levinson. Ten má spolu s Al Pacinom nakrúcať aj mafiánsku ságu Gotti: Tretia genaráci v hlavnej úlohe s Johnom Travoltom.

Americký herec a rapper Ice-T sa nechal počuť, že plánuje nakrútiť svoj režisérsky debut, a to dokumentárny film s názvom The Art of Rap. Vo svojom filme chce poukázať na skutočnosť, že hip-hopová scéna sa stala viac popovou a chce priniesť príbeh o „skutočných rapperoch“. Pre účely svojho dokumentu sa údajne rozprával s takmer päťdesiatimi hudobníkmi, vrátane Eminema, či Kanyeho Westa.

12.6.2011

Leonardovi DiCapriovi to v ostatných rokoch sype jedna radosť. Nielenže padol do oka režisérskemu velikánovi Martinovi Scorsesemu, ale účinkoval aj v komerčne a kriticky veľmi úspešnom sci-fi Chrisa Nolana Počiatok. Leo aktuálne finišuje pod vedením Clinta Eastwooda na biografickej snímke J. Edgar a teraz možno dozrel čas aj na spoluprácu s ďalšou režisérskou ikonou Quentinom Tarantinom. Ten chce vo svojom spaghetti westerne Django Unchained vidieť v úlohe ústredného záporáka práve DiCapria, ktorý rokuje o postave majiteľa ranča – Calvina Candieho. Candie je atraktívny, no zlomyseľný vlastník klubu Candyland, v ktorom čierne otrokyne ponúkajú sexuálne služby a otroci sú navzájom zoči-voči postavení v zápasoch na život a na smrť. A práve po Candieho krku pôjde titulný hrdina – oslobodený otrok Django, ktorého mal ešte donedávna stvárniť Will Smith. V súčasnosti však jeho účasť nie je veľmi istá a skloňujú sa aj potenciálni náhradníci. V snímke by sme však naisto mali vidieť oscarového Rakúšana Christopha Waltza, ktorého Tarantino objavil a obsadil do Nehanebných bastardov ako nemeckého lovca ľudí a Samuela L. Jacksona v úlohe Candieho sluhu.

Fest Anča už pomaly kráča na Stanicu Žilina-Záriečie a chystá sa 1. až 3. júla 2011 opäť predstaviť množstvo animovaných filmov. Od videoklipov, detských filmov až po máličko šteklivé animáky s hviezdičkou pre dospelých, krátkych až po celovečerné, jednoducho bude to jedinečná možnosť vidieť všetko, čo sa čo i len trochu obtrelo o animáciu. Nemenej napínavá bude i medzinárodná súťaž Anča Award, kde bude o priazeň trojčlennej medzinárodnej poroty, bude bojovať 28 snímkov zo 17 krajín. Po prvýkrát bude udelená aj Anča Music Video Award za animovaný videoklip. Do tejto špeciálnej kategórie bolo vybraných 36 hudobných videí z 13 krajín. Aby neostal ukrátený ani bežný návštevník festivalu, nachystala Fest Anča obľúbenú súťaž Animation Karaoke Battle. Stačí nazbierať dostatok odvahy, nebrať veci príliš vážne a podujať sa na živé sprevádzanie náhodne vybranej sekvencie z animovaného filmu. Je to príležitosť pre všetkých, ktorým vládne neskonalá potreba komentovať, hovoriť, opisovať a vymýšľať si. Aj keď je súťaž otvorená komukoľvek, počet účastníkov je obmedzený. Záujemcovia o účinkovanie v súťaži sa môžu prihlásiť na info@festanca.sk. Domácim kutilom má Fest Anča v pláne ulahodiť workshopmi a dielňami, kde sa môžu čo im ruky ráčia kultivovať a zdokonaľovať. V špeciálnom vydaní Pecha Kucha Ancha sa zas dozviete, čo, kto, s kým ako, za čo a či vôbec. Po večeroch si môžete zahopsať na koncertoch kapely Kazety či The Autumnist a do úplného vybitia bateriek sa vyblázniť na žúroch s Disjockejmi, či DJom Emilee.

10.6.2011

Už tradične je dominantou Art Film Festu Medzinárodná súťaž hraných filmov. Aj počas 19. ročníka, ktorý sa uskutoční od 17. do 25. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, sa vo “filmovom ringu” stretnú diela talentovaných začínajúcich režisérov. Všetky súťažné filmy už zožali úspechy na medzinárodných prehliadkach a na Art Film Feste zabojujú o festivalovú trofej – Modrého anjela. Medzinárodná súťaž hraných filmov uvedie 15 titulov. Vo vybranej kolekcii prevažujú diela s mladými hrdinami, ktorí chcú vyjadriť svoje názory či orientáciu a získať rešpekt, častokrát v neľahkých rodinných či partnerských vzťahoch.
Slovensko bude mať v tejto súťaži zástupcu po prvý raz vo festivalovej histórii. Bude ním film Dom mladej slovenskej režisérky Zuzany Liovej, ktorý bol s úspechom uvedený aj na slávnom festivale v Berlíne. Art Film Fest ho premietne v exkluzívnej slovenskej predpremiére počas otváracieho ceremoniálu. Českú kinematografiu bude na Art Film Fest reprezentovať celovečerný debut Václava Kadrnku Osemdesiat listov, ktorý tiež uviedlo tohtoročné Berlinale v sekcii mladých filmov Forum.

Šiesty ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik v Piešťanoch, ktorý sa uskutoční v dňoch od 9. do 15. septembra 2011, ponúkne bohatú prehliadku domácej ale aj svetovej kinematografie. Pre návštevníkov bude koncom leta pripravených 7 dní plných filmov zoradených v trinástich tematických sekciách. V rámci súťažnej sekcie Miesto stretnutia Európa 6. ročník MFF Cinematik opäť prinesie to najlepšie z európskej filmovej úrody za uplynulý rok. Tentoraz 17 mladých kritikov zo 17 krajín Európy zostavilo výber najlepších 10 európskych filmov, ktoré Cinematik v rámci tejto sekcie odpremieta. V programe preto nebudú chýbať mimoriadne tituly zachytávajúce hlavné trendy kinematografie.

↑  Nahor

Pridať do obľúbených položiek | Pridať do ICQ kontakt listu
©2005 Frontinus, spol. s r.o. | Posledná aktualizácia: 16.6.2011 5:36:38 | Webmaster:  Blanka Ulaherová
Design ART-PGN, kód Plaváček webdesign |